“Beglobio” naujienos

2014-10-13

Prašoma pagalba mažiems katinėliams

Prašau išplatinti šį laišką, gal kas galės padėti.

 

Kaip ir daugelis, norėčiau paprašyti pagalbos paimant iš kiemo katukus. Tiesa tokia, kad nespėjame surasti namučių vieniems kai vėl iš kažkur kieme atsiranda naujų gyvūnų. Dažniausiai jie būna meilūs ir eina prie žmonių.

 

« Atgal

Tiesa ta, kad mūsų kiemas nėra saugus katukams, net ir suagusiems :(, ir žmonės yra gan abejingi, neretai žiaurūs. Teko net vienam veikėjui pasakyti, kad jo duomenis perdaviau policijai, po to, kai radom daug negyvų kačiukų - kieme. Po to pokalbio, daugiau negyvų kačiukų kieme nebepasitaikė :), išskyrus suvažinėjamus.

Norėdami pavalgyti, katukai turi visada bėgti per kiemo gatvę, kurioje eismas gan intensyvus. Kitaip pamaitinti nėra galimybės. Tad nemažai jų žūsta po ratais. Iš pavasarinės vados išliko tik vienas stipriausias ir drąsiausias katukas -Pipiriukas, nors po jo brolių/sesių žūties jo drąsa apmažo ir jis vis tiek išliko labai baukštus, žinoma, esame kelis kartus bevalgantį paglostę, tačiau jis atšoka ir pabėga. Vienintelį kelią jo prijaukinimui matome tik jo paėmimą globon, nes kitaip, bijom, kad ir liks kaip Rainė (jo mama) -laukinukas. Pipiriukui apie 5 mėnesius, yra labai žaismingas, padykęs, mielas ir meilus. Jam tik reikia progos ir jis tikrai nenuviltų. Mama jį atstūmė jau 2 mėnesių, tad nuo to laiko jis visą laiką leidžia su Rainium, su juo miega, žaidžia, valgo, "eina pasivaiksčioti", glaudžiasi - iš to matosi koks jis meilus būtų katukas. Mūsų kiemas nėra saugus katukams, kaip jau minėjau jie dažnai, net ir suaugę pakliūna po ratais, jei maistą paliekam katukams neatėjus - maistą sulesa paukščiai, ar jį savo šunims sumaitina kiti gyventojai. Taip, būtent, specialiai išvedę pasivaiksčioti šunis, juos veda pro indelius su maistu. Nuolat dingsta indeliai maistui. Pipiriukas yra nukirmintas, prieš dvi savaites, nors turbūt reiktų ir dar pakartoti.Nublusinti, deja, nepavyksta, nes jis taip ilgai glostomas nesileidžia, o blusos ir kiti veikėjai jį tikrai kankina. Jie su Rainium glaudžiasi viename rūsyje, kur situacija yra tikrai baisi - šalta, nešvara, šiukšlės ir visokio plauko gyviai. Prieš keletą dienų tame rūsyje pagavom katę su mažais katukais - baisu. Jie tiesiog apaugę blusom, plaukiagraužais ir tt. mažius teko ne vieną kartą "mirkyti" priemonėse nuo blusų, kad pagaliau pavyktų jomis atsikratyti (visa laimė, kad nerado jokių grybų).Taigi, galite įsivaizduoti kaip kankinasi Pipiriukas, bandydamas atsikratyti tų ""veikėjų", o svetimo rūsio juk negalime dezinfekuoti :(. Mes apkomėtume skiepus ir jo kastraciją, svarbiausia jį ištraukti iš gatvės ir suteikti jam namučius, kuriuos jis tikrai nuspalvintų, nes toks veiklus :).


Kitas katukas, kaip jau minėjau, yra Rainius, kuris vieną dieną, kartu su kitais 5 katinukais iš kažkur ėmė ir atsirado mūsų kieme. Rainius jaunas, gal kokių 2-3 metų, labai gražus ir meilus, leidžiasi glostomas, labai šnekus, pakvietus visada atbėga sveikindamasis :) savo skardžiu balsu. Išmoningas, sugalvoja užsilipti pas odontologus ant palangės ir prašinėja maisto :), taigi, galime sakyti, kad moka bendrauti, labai gražiai sutaria su Pipiriuku, atstoja jam mamą ir draugą, tik va, Pipiriukas bręsta ir jei skubiai nesiimsime veiksmų - jie pradės peštis tarpusavyje kuris kieme liks karaliauti :(, o to juk taip nesinori. Rainius taip pat nukirmintas, tad ir jo skiepus ir kastraciją apmokėtume. Prieš kelias savaites teko šokti prieš mašiną, nes kitaip ji būtų užvažiavus ant miegančio Rainiuko :(. Vairuotojai stato mašinas kur pakliuvo, net nesugeba pamatyti miegančio katino :(


Labai prašau prašau prašau padėkite, nes artėja Kalėdos, švarinimosi metas, kaip sakant, tad mūsų kiemas vėl pasipildys naujais gyventojais,  Baisu ir pagalvoti.


Paimti nebegaliu daugiau nei vieno, kad ir kaip norėčiau.


Mano tel. 68138905 arba 61167869, Vilnius, Žirmūnai, šalia New Yorko klubo.