“Beglobio” naujienos

2013-02-18

Nurašytas. Vis tiek nustips...(Užmigdytas)

Jis buvo eilinis vieno Vilniaus mikrorajono benamis katinukas. Gyveno Kanto gatvėje. Čia buvo jo namai. Kažkada galbūt gražuolis, juodas kaip smala, žaliomis užburiančiomis akimis. Bet ar ilgai gali tokiu išlikti, kai kiekvieną dieną ieškai ką suvalgyti, kad nenumirtum iš bado, kauniesi už būvį, slapstaisi ir nuo nedraugiškai nusiteikusių, manančių, kad neturi teisės gyventi, tik ir žiūrinčių kaip nuskriausti, įspirti, sunaikinti...Katinukas, tebūnie jis Kantas, gyveno. Gyveno kaip mokėjo, kaip sugebėjo. Tačiau gatvė ne jaukūs namai kur tavimi rūpinasi, saugo, globoja. Vieną dieną atsitiko nelaimė. Galbūt kažkas užpjudė, galbūt katinukas prarado budrumą, gal nespėjo laiku pasitraukti, o gal jau pradėjęs sirgti nuo sunkaus gyvenimo gatvėje, tiesiog nebeturėjo jėgų pabėgti. Vieną dieną jis vos atėjo į savo kiemą, vilkdamas kojytę, vietomis nuslinkusiu buvusiu tankiu, žvilgančiu kailiuku. Atėjo ir atsigulė nebyliai prašydamas pagalbos.

 

« Atgal

Ne visi žmonės abejingi gyvūno skausmui ir tyliam pagalbos prašymui, ne visi gali pasakyti:"vis tiek nustips. Nedaug jam liko". Viena moteris negalėjo žiūrėti į dvi dienas taip nebyliai pagalbos prašantį kiemo senbuvį. Paskambino mums: "jei nepadėsite, jis ten numirs". Paprašėme moters nunešti Kantuką į greta esančią veterinarijos kliniką, tačiau gyvūnėlis iškankintas skausmo, nežinios ir baimės, jau nebeprisileido žmogaus. Kreipėmės pagalbos į organizaciją "Rainiukas", kad padėtų sugautį mažylį. Atskubėjusi į pagalbą organizacijos atstovė Gintarėlė sugebėjo sugauti iš skausmo ir baimės paklaikusį katinėlį.

Šiuo metu nelaimėlis gydomas klinikoje. Jam nustatytas visiškas išsekimas, pakitę kraujo ir inkstų rodikliai, perkasta ir pūliuojanti kojytė. Žinome, kad yra daugybė neabejingų žmonių, todėl ir galime padėti tiems, kuriuos visi palieka, numetę verdiktą "vistiek nustips". Jūsų dėka galime juos gydyti, prižiūrėti, surasti namus, suteikti tai apie ką kiekvienas mūsų mažasis draugas svajoja ir nusipelno turėti - mylinčias ir atjaučiančias žmogaus rankas. Ir tik jūsų dėka galime ištarti: "jis nenustips, jis gyvens".

Jei galite padėti Kantukui pasveikti, paremkite jo gydymą kas kiek galite - jam reikalinga jūsų parama. Pervesti lėšas Kantui galite į mūsų sąskaitą, paskirtyje nurodydami - "Kanto gydymui" (PAAUKOTA)Labai dėkojame už jūsų gerumą ir paramą!