“Beglobio” naujienos

2012-04-24

Neišskiriamos draugės Sidra ir Delma nori į naujus namus (Rado namus)

Apie šunų draugystę skaityta ir girdėta tiek pasakojimų, kad niekas neabejoja, kad šunims nesvetimas šis, rodos, tik žmogui būdingas jausmas. LGGD Vilniaus skyriaus geltonajame vagonėlyje glaudžiasi dvi kalytės, kurių ištikimybė viena kitai graudina, o jų draugystė yra verta būti išsaugota.

« Atgal

Sidra (2 nuotrauka) ir Delma (1 nuotrauka) į gyvūnų sanitarinę tarnybą 2011 spalį pateko iš Pagubės sodų, iki tos lemtingos dienos jos gyveno vienuose namuose, tad džiugu jog ir į LGGD Vilniaus skyriaus gyvybės vagonėlį 2012 m. sausį jos buvo pervestos kartu, apsigyveno viename narvuke.  

 

Po skaudžių likimo smūgių - namų praradimo, šeimininkų išdavystės ir viešnagės baimę keliančiame gyvūnų sanitarinės tarnybos narve, Sidra ir Delma buvo tiesiog neapsakomai bailios. Ant jų narvuko ilgą laiką kabėjo įspėjantis užrašas „Nevedžioti" - kalytės taip spaudėsi narvo kampe viena prie kitos, taip drebėjo jų maži kūneliai, kad rodės, jei bandysi segti pavadį ir tempti laukan, iš baimės tiesiog sustos jų širdelės. Neliko nieko kito, kaip tik kas kartą sutvarkyti jų narvelį, palikti kuo skanesnio maisto ir laukti, kol įvyks stebuklas, aplankęs vagonėlius jau ne kartą, kai bailus šunelis pagaliau išdrįsta pakelti į žmogų akis, išeiti iš narvo, pavizginti uodegytę.

 

Ir toks stebuklas įvyko. Sidra ir Delma, padrąsindamos viena kitą, įveikė savo baimę. Kiekvienas jų žingsnis, pradžioje iki vagonėlio durų, vėliau iki vagonėlio kampo, vėliau iki vartų, dar vėliau - į plačiąją pievą - buvo tarsi dovana savanorėms už jų kantrybę.

 

Tiesa, šiuo metu kalytės vis dar yra nedrąsios, vaikščiodamos dažnai suklūsta ar sunerimsta dėl kokio įtartino garso ar kvapo, tačiau didžioji sukaustanti baimė jau praeityje. Narvo kampe jos nebesispaudžia - abi draugiškai lekia prie narvo durų pasitikti ateinančio žmogaus, ypač jei jis ateina nešinas kokiu skanėstu. Kalytės, tarsi sesės, nesipyksta dėl maisto, dalinasi guoliuku, šildo viena kita susiglaudusios šoneliais. Matydamos visa tai, savanorės neabejoja, kad į naujuosius namus atiduoti galima tik jas abi kartu.

 

Sidra ir Delma yra nedidelio ūgio, iki vidurio blauzdų, ir daugiau nebeaugs, kadangi jau yra suaugusios, apie 2-3 metų amžiaus. Suteikite joms abiems namus, neišskirkite gražios jų draugystės. Juk, kaip sakoma, jei atsiras kąsnis vienai, atsiras ir kitai, o meilės ir atsidavimo gausite dvigubai. Atvažiuokite į vagonėlius susipažinti su sesytėmis, priglauskite jas prie širdies, kad joms daugiau niekada netektų bijoti.