“Beglobio” naujienos

2012-11-26

Mirtini spąstai. Kai gyvūnas traiškomas gyvas. Ieškome namų ar globos (Katytė mirė vet. gydykloje)

Kokį siaubą, baimę, skausmą patirtum jei staiga būdamas ten, kur atrodo buvo šilta ir saugu, būtum pradėtas traiškyti gyvas?

Būtent taip vėlyvą lapkričio 21 dienos vakarą atsitiko vienam gyvūnui - kieme gyvenančiai katei, kuri slėpdamasi nuo rudens šalčio ir vėjo palindo po mašinos kapotu ir šildėsi prie variklio.

Iš namų išėjęs vyras nieko nenutuokdamas sėdo į mašiną ir ją užvedė. Mašina sunkiai užsivedė, vyras bandė dar kartą...staiga pamatė kaimyną, kuris kažką šaukė. Išlipęs iš mašinos vyras išgirdo silpną kniaukimą, o pakėlęs mašinos variklio dangtį pamatė kraupų vaizdą - užstrigusios, paklaikusios iš baimės ir skausmo katės akis, kruviną snukutį. Vyras puolė skambinti gyvūnų globėjams ir susisiekė su Lietuvos gyvūnų globos draugijos (LGGD) Vilniaus skyriumi. Nuvykę į nelaimės vietą, gyvūnų gelbėtojai suprato, kad ištraukti užstrigusios mašinos ventiliatoriuje katės patiems nepavyks. Mašinos šeimininkas iškvietė autocentro "TOVAAUTO" specialistą. Atvykęs meistras labai atidžiai, rūpestingai ir kruopščiai, kad tik nepakenktų gyvūnui išardė reikalingas detales ir išėmė ventiliatorių. Tada, gyvūnų gelbėtojai galėjo perimti iškankintą, iš skausmo paklaikusią katę. Tik autocentro "TOVAAUTO" darbuotojo dėka ir pastangomis gyvūnas buvo išvaduotas. Todėl išgelbėtą katytę gyvūnų globėjai pavadino Tova.

Plačiau »
2012-11-24

Juoda juoda katytė, kenčianti kenčianti širdutė. Oneidos istorija (Rado namus)

Šios katytės istorija panaši į tūkstančius kitų, tokių pačių istorijų, kai iškeliavus vieninteliam artimam glaudžiu emociniu ryšiu su gyvūnu susijusiam žmogui iš šio pasaulio, Oneida pasiliko viena ir niekam nereikalinga šiame pasaulyje.

Pradėsiu nuo pradžių. Juoda, suaugusi apie 5,5 m. katytė buvo atnešta į sanitarinę tarnybą vieną rudens dieną. Mažylę atidavė net vardo nepasakę. Pavadinome ją Oneida. Priežastis kodėl mažylė ten atsidūrė - mirė ją laikęs žmogus, o giminaičiai rūpintis katyte nenori. Gal neturi laiko, gal noro, gal nemėgsta, gal nemyli, gal......tačiau jie nemato, na ir žinoma jiems nerūpi, jie negalvoja apie tai, ką kasdien matome mes. Tai kas vyksta kiekvieną dieną primena košmarą, kurio dydžio ir baisumo galbūt nesuvokiame ir mes. Kas dedasi mažoje juodoje širdelėje kiekvieną dieną, kokius baisumus ji patiria, ką ji išgyvena? Jau saitarinėje tarnyboje mums sakė, kad ši katytė YPATINGAI stresuoja. Uždaryta į narvą ji atsitūpė, tiksliau sustingo vienoje pozoje - snukučiu į narvo kampą ir tarsi apmirė. Darbuotojai suprato, kad tokiame strese ši mažylė tiesiog ilgai neišgyvens, todėl labai prašė kad surastumėme jai namus kuo greičiau. Aplankius katytę sanitarinėje tarnyboje abejonių nekilo - mažylė gyvena baisiame strese, jos širdutė sukaustyta nuolatinės baimės ir įtampos, ji tarsi suakmenėjusi. Parsinešus katytę į vagonėlį ir patiesus apklotuką, ji nieko nelaukusi į jį įsirausė visu kūneliu ir .....taip pasislėpė. Kiekvieną dieną savanoriai bandė katytę kalbinti, glostyti, rodyti, kad čia jai niekas negresia. Veltui........mažylė niekaip negali atsikratyti narvo baimės, kitų gyvūnų, jai neįprastos aplinkos.

Kažkas lengva ranka šią katytę išplėšė iš jos įprastos, mielos, artimos aplinkos, net negalvodami ką padarė mažam bejėgiui gyvūnui.

Mes taip pat esam panikoje, mažylė ištisas dienas guli susisupusi į paklotuką, jos narvelį sunku valyti, nes ji neprisileidžia, be galo stresuodama įsivaizduoja turbūt kad ją vėl nori nuskriausti. Toks gyvenimas iš tikrųjų ne gyvenimas, o didžiulis stresas be galo sunkus visiems. Ar galima leisti, kad mažylė ištisas dienas praleistų stresuodama, didžiausioje neviltyje, iš baimės paklaikusiomis akytėmis. Vagonėlyje būdama narve ji kankinasi, ji neina į kontaktą su žmogumi dėl iš baimės sustingusios širdies, iš baimės, ji pati puola, nelaukdama kol ją nuskriaus.

Taip negali tęstis. Gyvūnas kankinasi. Mes laukėme ir tikėjomės, kad mažylė apsipras, jos baimės nurims, tačiau....per daug stipriai ją nuskriaudė, par daug stipriai ji emociškai pažeista. Vienintelis būdas padėti Oneidai - priimti ją į namus, ištraukti iš narvo, leisti laisvai vaikščioti. Tai tikrai tas atvejis kai namų globos reikia GYVYBIŠKAI. Ar galima leisti kankintis toliau, ištisas dienas praleisti susisupus į paklotuką, neišlendant iš tamsos, baimėje, strese ir neviltyje?..

Maldaujame mažylės vardu, padėkite jai, suteikite jai šansą, priglauskite savo namuose. Juodos katės yra ypatingos, jos suteikia daug energijos. Ši mažylė tikrai tokia yra, tik ji negali, tiesiog negali būti uždaryta narve. Ji tiesiog neišgyvens šios įtampos, ilgesio ir liūdesio.

Norintys priglausti katytę visam laikui ar laikinai, susisiekite su  LGGD Vilniaus skyriaus savanoriais tel. Nr. 865244093, 865354521, 865225229

Plačiau »
2012-10-17

Labai Prašome globos Ozai (1 mėnesiui) ir finansinės paramos gydymui (Parama ir globa rasta)

Sulaukėme skambučio, kad sanitarinėje tarnyboje yra katytė su sužalota koja ir jai skubiai reikia pagalbos.

Buvo neaišku ar kojytė užgauta, ar lūžis.

Vežėme į Jeruzalės vet. kliniką, kurioje darė rentgeną, kad būtų aišku kokio gydymo ar operacijos reikės. Katytę palikome vet. gydyklos stacionare, nes vagoniuke vietų nėra.

Katė labai graži, stambi rainė, nagučiai nukarpyti, Tikrai naminė. Pavadinome katyte Oza.

 

Plačiau »
2012-07-05

Gėlytė iš darželio sanitarinėje tarnyboje

Sanitarinėje tarnyboje jau savaitę Gėlytė gyvena narve. Mažylę per apsirikimą jau pora kartų sanitarinės tarnybos darbuotojas buvo išnešęs į priiėmimą, kad ją perimtumėm - pirmą kartą, kai norėjom paimti juodai baltą kartu su mamyte esantį katinuką, o antrą kartą, kai ėmėme baltuką Prizą pas globėją Agnę laikinai globai į namus. Ir abu kartus vargšė Gėlytė vėl keliavo atgal - į narvą. Plyšta širdis, kad mažė vis dar narve. Gėlytė labai labai meili mažulytė. Taip meilinasi, taip nori būti gera, kad besitrindama nosyte į ranką net krinta ant nugarytės iš to malonumo.
Katulytę labai reikia perimti į namų globą. Mažė be galo miela, o sanitarinėje tarnyboje artėja ilgasis savaitgalis...
Mažutė buvo atvežta su pūliuojančiom akytėm. Gavo antibiotikų ir dabar jau sveikutė.
Galbūt kas nors turite galimybę padėti šitai meilunytei. Jei galite padėti, skambinkite 865354521, 865225229, 865244093

Plačiau »
2012-06-08

Neįprastas laisvalaikio užsiėmimas – gyvūnų globa

Kaip ir kiekviena istorija, šis pasakojimas apie gyvūnų globą taip pat turi savo pradžią. O prasidėjo viskas nuo kovą mūsų surengto „Įdomiausios istorijos apie pomėgius" konkurso. Šiuo konkursu kvietėme visus pasidalinti mintimis apie savo pomėgius. Konkurso dalyvės rašė apie papuošalų kūrimą, maisto gaminimą, medžioklę... Tačiau vienos konkurso dalyvės papasakota istorija apie jos „neseniai atrastą hobį" - gyvūnų globą namuose ir nustebino, ir privertė susimąstyti. Taigi, būtent šis pasakojimas paskatino pasidomėti gyvūnų globos organizacijų veikla - kuo jos gyvena, kodėl kuriasi vis naujos gyvūnų globos organizacijos, kas paskatina žmones tapti šių organizacijų savanoriais ir panašiais klausimais.

Plačiau »
2012-05-29

Dar viena nabagutė. Šeimininkė mirė, o katytė...? (Rado namus)

Sulaukėmė pagalbos prašymo. Namų reikia be galo gražiai ir žaviai katytei, kurios šeimininkė mirė ir ji vienui viena...

 

"Laba diena.  Siunciu beglobes (pries metus mire jos seimininkas) katytes nuotraukas. Ji siuo metu ji gyvena bute viena. Taciau ji ilgisi zmoniu ir naktimis verkia, del ko kaimynai reiskia pretenzijas. Jeigu neatsiras kitu namu-teks katyte uzmigdyt. Katyte yra svari,savo reikalus atlieka tik dezuteje. Buciau labai dekinga jei atrastumet jai namus. 861407533 "

Plačiau »
2012-05-25

Kai svyra rankos...Kaip juos išgelbėti ir jiems padėti? (Šeima paimta iš sanitarinės tarnybos)

Ši mažutė šeimyna: mama katė ir 6 mažutėliai yra sanitarinėje tarnyboje. Kačiukų akytės pūliuoja. Nepaimti iš grindos, jie pirmadienio nesulauks, bus užmigdyti.

Padėti galime tik vieninteliu būdu, prašydami jūsų paimti šeimyną laikinai globai. Dabar pradėjus gydyti akytes (lašinti vaistukus), jie greit pasveiktų. Mažučiukai greitai ir namus rastų.

Arba prašyti jūsų finansinės paramos jų išlaikymui ir gydymui veterinarijos gydyklos stacionare (para kainuotų 15 Lt., dviems savaitėms 210 Lt. plius vaistai)..Šiuo metu veterinarijos gydyklos stacionare gydome 17 katinėlių. Mes finansiškai nebepajėgūs paimti ir šią šeimą.

Galintys pagloboti mažutėlius, skambinkite Tel. Nr. 865244093, 865354521

Plačiau »
2012-05-19

Katinėliui operacija atlikta. Prašome padėti padengti skolą (Paaukota)

Vasario pradžioje prašėme jūsų paramos katinėliui Kolumbui. Katinukas buvo pūlių ir skeleto rinkinys, aptrauktas ilgu koltūnuotu kailiuku (paskutinis pav.). Kritinės būklės katinuką perėmę iš sanitarinės tarnybos vežėme į veterinarinę gydyklą, kurioje buvo gydomas. Po kelių savaičių gydymo, Kolumbo sveikata pagerėjo. Katinėlis visomis keturiomis kabinosi į gyvenimą. Išsigydęs nušalusias pėdutes bei stiprų konjunktyvitą, grižo į kačių vagonėlį, tik jautėsi baisiausiai nelaimingas, tad iškeliavo į namų globą (labai dėkojame Vilijai ir Vilijos mamai).

Plačiau »
2012-05-18

KOLA - vienintelė neužsikrėtusi parvu iš trijų sesių - ieško namų.

Kola, buvusi grindinukė ieško namų.

Globėjos laiškas: 

"

Kai pasiemem is "grindos" buvo labai issigandus, nuolat sekiojo is paskos, bet dabar atsigavus kaip reikalas, lauke duksta, prasosi paglostoma, zodziu su bendravimu problemu nera :) tiesa, su musu suniu is pradziu bande vienas kita, kurio valdzia bus, vaiksciojo pusdieni pasiaustom keterom, bet dabar jau laksto abu, ant vieno kilimelio miega :) 4dieni paskiepijom, kaip ir sakiau del parvo patikrinom, nerado jo. beje, veterinare sake, kad jai turetu but 7-8 men., ugis mazdaug toks kaip dabar ir turetu likti. nuotraukose ji atrodo gan nemaza, bet is tikruju tai jos galva yra vos auksciau keliu :) "grindoj"sake, kad jos vardas silva, bet visiskai nereagavo, pradejom vadint Kola, pratinasi po truputi. siaip ji tvarkinga, visus reikalus atlieka lauke.

 

Butu gerai, kad atsirastu kokie tikrai geri zmones, norintys ja priglaust.

 

kaip kontaktini telefona galit nurodyti +37067310929. "

 

Plačiau »
2012-05-17

Kačiukai šaukiasi pagalbos (Sulaukė pagalbos)

4 maži kačiukai glaudžiasi Architektų g. prie 15 namo Vilniuje, kačiukai labai mieli ir gražūs. Ši informacija buvo pranešta sanitarinei tarnybai. Gal kas susimils šiuos mažuliukus išgelbėti, kol dar ne per vėlu. Labai prašome. Paskolintume narvą, padėtume rasti jiems namus (platinant skelbimus). Keliems mažiukams truputį ašaroja akytės, tai reikėtų palašinti Gentamicin lašelių kelias dienas. Jie tokie gražūs, ilgai ieškoti namų neturėtų trukti. Jei galite padėti, skambinkite 865244093 

Plačiau »
«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  »