“Beglobio” naujienos

2016-11-04

Šarpėjukės Šaumos kančios (Rado namus)

Šiandien vėlai vakare šarpėjų veislės šunytę į prieglaudą atvežė policijos patrulių ekipažas. Mums papasakojo, kad šunytę Parko gatvėje kliudė automobilis. Kaip ten viskas buvo nežinom, tačiau policininkai pasakojo, kad buvo iškviesti ugniagesiai gelbėtojai, nes šunytė buvo užstrigusi po mašina. Ugniagesiai pakėlė mašiną ir išvadavo šunytę. O po to atvežė į mūsų prieglaudą. Šarpėjukę pavadinome Šauma. Kalytė be galo išsigandusi, išliesėjusi, purvina, turi žaizdų ant galvytės. Daugiau sužalojimų nesimato. Šaumą įkurdinome ir davėme pavalgyti. Maistą, Šauma truputį nurimusi, suvalgė su apetitu.
Manėme, kad Šauma greičiausiai pasiklydusi, tačiau viena savanorė papasakojo, jog prieš keletą dienų ji, atėjusi į prieglaudą, prie prieglaudos tvoros rado raudonas petnešas, o atėję kaimynai pranešė, kad matė pririštą šarpėjų veislės šunį su petnešomis. Todėl aiškėja, kad kažkoks niekšas tiesiog paliko šią kalytę pririštą, o ji išsinėrė iš petnešų ir pabėgo.
Kaip prisibelsti į sąžinę tokių niekšų nežinome. Norime tik dar kartą pasakyti, kad gyvūnų išmetimas ar pririšimas prie prieglaudų nereiškia, kad toks atsikratymas yra saugus. Kartais girdime tokius komentarus: "išmetė prie prieglaudos, vis geriau nei į mišką". Tikrai ne geriau. Prie prieglaudos gyvūno išmetimas gali baigtis labai tragiškai.
Šiai šarpėjukei pasisekė, kad automobilis jos nesutraiškė. Tačiau taip pasiseka deja, ne visiems.
Tikrai nesitikime kad Šaumos kažkas ieškos, todėl kalytei ieškome atsakingų ir mylinčių šeimininkų. Šunytė labai gera, rami, jauna.
Dėl Šaumos galite skambinti tel. 865225229, 868474049, Vilnius.
Šauma šiuo metu globojama Beglobio prieglaudoje, esančioje Skydo g. 44a.

« Atgal