Gal kiek ironiška, bet šis mažas katinėlis gulėjo prie ligoninės Subačiaus gatvėje. Apleistas, kaip ir pati ligoninė. Katinėlis apatiškai gulėjo, nelengvą jo gyvenimo dalią liudijo, akivaizdu, seniai tik viena likusi akytė. Niekada nesužinosime, ar jis turėjo kada namus ar ne, bet kai į jį tiesėsi neabejingo žmogaus rankos, jis net nebandė bėgti. Dvi pro šalį ėjusios merginos negalėjo palikti jo likimo valiai, paėmė, nors nežinojo nei už ką galės jį gydyti, nei kur galės laikyti.
Katinėlis buvo pavadintas Aspiu - austrų gydytojo garbei. Silpnas, bet iš paskutinių jėgų per veterinarų apžiūras meiliai murkdavo. Gydymą lydėjo nuolatinės lašelinės, antibiotikai, amino rūgštis, tačiau išryškėjo problema - skysčiai nepasišalina, tekdavo tai daryti dirbtinai. Rentgeno nuotraukos parodė, kad krūtinėje susikaupę skysčiai, todėl Aspis ir dusdavo. Itin į neviltį varė krentanti jo temperatūra, kurią pakelti buvo galima leidžiant skysčius, o jų dėl kaupimosi leisti daug veterinarai negalėjo.
Aspis kabinosi į gyvenimą, bet kiekviena diena žadėjo dar liūdnesnes prognozes. Dabar aišku, kad toks negailestingas yra modifikavęsis corona virusas. Dabar aišku, nes Aspio tarp mūsų nebėra.
Įvyko tai, kas skaudžiausia. Nesvarbu, kad gyvūnas nebuvo augintas penkerius metus, nesvarbu, kad jis nuvargęs, purvinas, be vienos akelės, kai tu priimi sprendimą nuo jo nenusisukti ir jam padėti, jis tampa tavo dalimi. Dalimi, dėl kurios labai išgyveni, dalimi, dėl kurios dedi pastangas virš savo galimybių ribos, dalimi, kurią prarasti labai skauda, ir tai viena iš dalių, kuri tave daro Žmogumi.
Aspio nebėra, tačiau liko sąskaita už pastangas jį gelbėti. Gydymas kainavo 350 litų ir tai yra tikrai didelė suma merginoms, kurios kovojo dėl Aspio gyvybės. Gelbėti gyvūnus galima visaip - net ir sudarant sąlygas gelbėti.
Padėti apmokėti už Aspio gydymą galite pervesdami pinigus į Aspį gelbėjusios merginos sąskaitą:
Giedrė Januškevičiūtė
LT287300010091216703
Pavedimo paskirtis: Aspio gydymas