“Beglobio” naujienos

2015-09-10

Košmaras Liepų alėjoje

Kada žmogui pradeda trikti protas ir kiek jis tada tampa pavojingas aplinkiniams? Kodėl artimieji madydami, kad jų šeimos narys elgiasi neadekvačiai apsimeta, kad nieko nevyksta? Kodėl jie imasi veiksmų tik tada, kai tai paliečia juos asmenisškai, sutrikdo jų komfortą ir jiems tampa nebepatogu gyventi įprastą gyvenimą? Tai klausimai, kurie amžinai lieka neatsakyti...
Žinoma, nesitikėjome nieko gero, kai išgirdome, kad Liepų alėjoje gyvenanti moteris savo bute uždariusi laiko apie 20 kačių. Mums pasakė, kad ten baisu. Kad bus TAIP baisu net nesapnavome. Tai ką pamatėme tame "bute" pakraupome - lokalus sąvartynas, baisus infekcijos židinys daugiabučio namo bute. Buvome priversti klampoti per šiukšlių krūvas, galvomis beveik siekdami lubas. Sunku nusakyti tvyrančią smarvę, parazitų kiekį - blusas, kirminus. Blusos šokinėjo ant rankų ir kojų. Visame šiame smarvės ir pūvančių šiukšlių tvaike slėpėsi išsekusios, vien parazitais apkibusios gyvybės - apie 20 katinukų. Šie vargšai aklinai uždaryti baisiose sąlygose kažkaip bandė išgyventi. Tik pradarius duris išgirdome širdį veriantį klyksmą - agonijoje kankinosi mažas katinėlis. Kiek lavoniukų guli po šiukšlių kalnais sunku pasakyti, kiek nukankintų?
Nedelsiant tris pačius silpniausius katinukus išgabenome į veterinarijos kliniką. Kitus bandėme vilioti maistu.
Išgelbėjome 12 katinėlių. Visus juos parsivežėme į prieglaudą. Šiuo metu prieglaudoje nėra nei vienos laisvos vietelės, o tame košmare dar liko apie 9 katinukus.
Visa matytas reginys sukrėtė iki sielos gelmių. Šią situaciją ilgus metus žinojo seniūnas, policijos pareigūnai, kitos tarnybos. Visi liko abejingi tiek gyvūnų, tiek tame name gyvenančių žmonių kančioms. Visgi žmonės dar turi šiokį tokį pasirinkimą, o gyvūnai, deja, neturėjo nieko, tik kankintoją, kuri save vadina žmogumi...
Jeigu ne šios vargšės katės paliktos bute, paverstame sąvartynu, būtų užsiveisusios žiurkės, kurios iš infekcijos židinio būtų išnešiojusios ligas po visą daugiabutį namą.
Labai prašome nelikti abejingiems šiems nukankintiems gyvūnams. Katinukai yra visiškai išsekę, jų gleivinės visiškai baltos, kraujas išsiurbtas parazitų. Mums labai reikia antiparazitinių priemonių - nuo blusų, erkių, kirminų. Kad galėtumėme padėti kitiems ten likusiems kankiniams, mums labai reikalinga laikina globa priglausti jau "nublusintus" katinukus arba suteikti laikiną globą pasveikusiems katinukams, kurie šiuo metu laikomi klinikoje. Taip pat, kad atstatytumėme jų būklę reikalingas kokybiškas maistas. Galbūt kas nors galėtumėte išvirti ir atvežti vištienos krūtinėlės ar konservų ir sauso maisto, skirto mažiems kačiukams.
Paaukoti katinėlių gydymui, galite į mūsų sąskaitą, paskirtyje nurodydami: "Liepų alėjos kankiniams"
VšĮ "Beglobis" kodas 303194182
LT167300010137615996 SWEDBANK
Pasiteirauti apie išgelbėtus katinukus, galite tel. 865244093. Išgelbėti katinukai globojami prieglaudoje, esančioje Skydo g.44a, Vilniuje (Naujoji Vilnia). Taip pat galite aplankyti ir palikti maistuko katinukams, kurie yra gydomi klinikoje Filaretų g. 35, Vilniuje.

 

« Atgal