“Beglobio” naujienos

2013-02-18

Nurašytas. Vis tiek nustips...(Užmigdytas)

Jis buvo eilinis vieno Vilniaus mikrorajono benamis katinukas. Gyveno Kanto gatvėje. Čia buvo jo namai. Kažkada galbūt gražuolis, juodas kaip smala, žaliomis užburiančiomis akimis. Bet ar ilgai gali tokiu išlikti, kai kiekvieną dieną ieškai ką suvalgyti, kad nenumirtum iš bado, kauniesi už būvį, slapstaisi ir nuo nedraugiškai nusiteikusių, manančių, kad neturi teisės gyventi, tik ir žiūrinčių kaip nuskriausti, įspirti, sunaikinti...Katinukas, tebūnie jis Kantas, gyveno. Gyveno kaip mokėjo, kaip sugebėjo. Tačiau gatvė ne jaukūs namai kur tavimi rūpinasi, saugo, globoja. Vieną dieną atsitiko nelaimė. Galbūt kažkas užpjudė, galbūt katinukas prarado budrumą, gal nespėjo laiku pasitraukti, o gal jau pradėjęs sirgti nuo sunkaus gyvenimo gatvėje, tiesiog nebeturėjo jėgų pabėgti. Vieną dieną jis vos atėjo į savo kiemą, vilkdamas kojytę, vietomis nuslinkusiu buvusiu tankiu, žvilgančiu kailiuku. Atėjo ir atsigulė nebyliai prašydamas pagalbos.

 

Plačiau »
2013-02-13

Išgelbėtos Ozos džiaugsmai ir vargai. O paramos labai labai trūksta. (GAUTA)

Atsimenate katytę Ozą, kuri rasta su sulaužytais dubens kaulais ir lūžusiu šlaunikauliu. NAUJIENA ČIA

Po operacijų, Ozą priglaudė Ingrida, katytė po truputį sveiko, važinėjo į akupunktūras, bet vis nesibaigiant problemom su tuštinimusi, ji pakartotinai parodyta gydytojams.

Ozai - inkstų infekcija, parazitai. Už žolelių kompleksą, (gydimo kursas tris savaites) reikės sumokėti 106 litus. Minėtos žoleles, padeda Ozai. Sugirdžius pirmą kartą, ji sugebėjo apeiti visą kambarį, nors prieš tai tik šliaužinėjo... Taip pat prašome paramos - 100 Lt. maistui (spec. turintiems problemų su inkstais)

Vieną dieną Ingridą Oza kaip reikiant išgasdino. Iš katytės operuotos kojytės išlindo kažkos baltas daiktas. Ingrida labai išsigando, kad nebūtų išlindęs kaulas. Nieko nelaukiant Oza buvo nuvežta Margaritai. Katytė dar kartą operuota, išimtas išlindęs "štyvas" (operacija, Ozos vežiojimas į konsultacijas, perišimai, kainavo dar 300lt .).

Plačiau »
2013-02-02

Puošni pūkuota ryžiukė atnešta užmigdymui. Labai ieškome globos namuose ar naujų namų!

Šią gražuolę pūkuotą ryžiukę praėjusį penktadienį į vet. kliniką Vilniuje atnešė moteris. Atnešė ne skiepui ar gydymui, bet... užmigdymui. Kodėl nori tai daryti, moteris nieko nepasakė - atnešė, padėjo ant stalo ir liepė migdyti. Tepasakė, kad katytė yra naminė ir jai apie 13 metų. Po apžiūros paaiškėjo, kad tai sveika katytė, tik šiek tiek nutukusi. Pas katytę kakliukas vienoje vietoje nuplikęs, bet jau pradeda atauginėti kailis. Ar ji vakcinuota, ar dehelmitizuota, nieko nepavyko išssiaiškinti. Dėl sterelizacijos irgi niekas neaišku... Dabar pūkuotukė glaudžiasi vet. gydyklos stacionare. Ji draugiška, bet išsigandusi. O ir kur čia nebus išsigandusi - visgi iš šiltų namų į narvą papuolė...  

Labai norisi tikėti, kad katytės amžius visgi nereiškia nuosprendžio. Atsisakiusi migdyti sveiką gyvūną, veterinarė labai ieško katytei naminės globos, arba naujų šeimininkų.  

Klinikos tel. (8 5) 230 70 94  Papilėnų g. 3, Vilnius

Plačiau »
2013-02-01

Sudraskyta ir palikta numirti Nora labai kabinasi į gyvenimą. NAUJOS NUOTRAUKOS (Pasveiko ir rado namus)

Juodas, sulašęs kailio lopinėlis sniege...Jei ne dvi žalios iš skausmo sustingusios akytės galvotum, kad kažkas pametė juodą pirštinę. Sudraskytą mažylę Norą prie Naujosios Vilnios prieglaudos numetė į sniegą dvi pauglės ir nuėjo...Pakraupę nuo sudraskyto kūnelio vaizdo, tuo metu prieglaudoje buvę savanoriai, sugrėbė mažylę nuo sniego. Juodas kailio lopinėlis pasirodė gyvas, iki širdies gelmių veriantis žvilgsnis- nebyliai maldaujantis, maldaujantis padėti. Kūnelis visiškai sumaitotas - sužalotas priekis, šonas, sutrupinta priekinė letenėlė, perplėštas žandukas, sušalusios seilės burnytėje, nušalusi ausytė........ir tas veriantis žalių akių žvilgsnis.

Kačiukė Nora, nepaisant baisių sužalojimų nori gyventi. Suleidus vaistus nuo skausmo, aptvarkius žaizdas, sušilusi mažylė daug valgė, gėrė, murkė iš dėkingumo.

Plačiau »
2013-01-07

SKUBU: konteineryje padegtai mažiukei labai reikia globos arba namų (Rado namus)

2013.01.05 d. LGGD Vilniaus sk. sulaukė gaisrininkų, pagal iškvietimą atvykusių gesinti degančio Vilniuje Paco g-je konteinerio. Jau aplieję jį vandeniu, jie išgirdo silpną verksmą, sklindantį iš juodo politileninio maišo, gulėjusio konteineryje. Pamatę, kad jame nukankinta visai jaunutė, apie 3-4 mėn. kalytė, paskambino mums.

 

Plačiau »
2012-12-26

Žiaurus elgesys – iš penkto aukšto išmesta katė (Sulaukė pagalbos)

Vakar, gruodžio 11 d. apie 18 val. į Lietuvos gyvūnų globos draugijos (LGGD) Vilniaus skyrių paskambino vilnietė L.P., gyvenanti Rinktinės g. ir pranešė, kad jai įvažiavus automobiliu į savo namų kiemą, pamatė kaip iš Rinktinės g. 42-109 buto langą, esantį penktame aukšte krenta katė kartu su kraiko dėže. Moteris pasakojo, kad lange iš kurio buvo išmesta katė pasirodė tamsiaplaukė moteris. Liudininkei paklausus kas atsitiko, ar tai jų katė, moteris atsakė, kad „nereikia mums tos katės" ir užtrenkė langą.

L.P. iš karto susisiekė su LGGD Vilniaus skyriumi dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Moteris pranešė, kad išmesta iš penkto aukšto katė tupi po balkonu, yra išsigandusi, išoriškai lūžių nematyti. Moters paprašėme paimti išmestą katę ir perduoti LGGD Vilniaus skyriaus savanorei tuo metu kaip tik buvusiai netoliese. Savanorė įvertino, kad katė labai išsigandusi, kruvina nosyte.

Tos pačios dienos vakare pilietė L.P. nuėjo į 109 butą pasiteirauti dėl įvykusio incidento, tačiau durų jai niekas neatidarė. Sutikti toje pačioje laiptinėje, 119 bute gyvenantys kaimynai paliudijo, kad 109 buto gyventojai tikrai turėjo katę ir, patikino, kad esant reikalui, tai patvirtins policijos pareigūnams.

LGGD Vilniaus skyrius dėl šio įvykio kreipėsi į ekologinės policijos pareigūnus, prašydami ištirti atvejį dėl žiauraus elgesio su gyvūnu ir nubausti taip pasielgusius piliečius.

Nuotraukoje - išmesta pro penkto aukšto langą katė, esanti laikinoje globoje. Katė labai išsigandusi, baikšti, kruvina nosyte.

Vėliau mažylę sutiko priglausti Tautmilės prieglaudėlė, tačiau katytei labai reikia saugios namų aplinkos.

Jei galite priglausti vargšą gyvūną, kuris buvo išmestas kartu su kraiko dėže, skambinkite tel. 865244093, 865354521, 8765225229

 

Plačiau »
2012-11-26

Mirtini spąstai. Kai gyvūnas traiškomas gyvas. Ieškome namų ar globos (Katytė mirė vet. gydykloje)

Kokį siaubą, baimę, skausmą patirtum jei staiga būdamas ten, kur atrodo buvo šilta ir saugu, būtum pradėtas traiškyti gyvas?

Būtent taip vėlyvą lapkričio 21 dienos vakarą atsitiko vienam gyvūnui - kieme gyvenančiai katei, kuri slėpdamasi nuo rudens šalčio ir vėjo palindo po mašinos kapotu ir šildėsi prie variklio.

Iš namų išėjęs vyras nieko nenutuokdamas sėdo į mašiną ir ją užvedė. Mašina sunkiai užsivedė, vyras bandė dar kartą...staiga pamatė kaimyną, kuris kažką šaukė. Išlipęs iš mašinos vyras išgirdo silpną kniaukimą, o pakėlęs mašinos variklio dangtį pamatė kraupų vaizdą - užstrigusios, paklaikusios iš baimės ir skausmo katės akis, kruviną snukutį. Vyras puolė skambinti gyvūnų globėjams ir susisiekė su Lietuvos gyvūnų globos draugijos (LGGD) Vilniaus skyriumi. Nuvykę į nelaimės vietą, gyvūnų gelbėtojai suprato, kad ištraukti užstrigusios mašinos ventiliatoriuje katės patiems nepavyks. Mašinos šeimininkas iškvietė autocentro "TOVAAUTO" specialistą. Atvykęs meistras labai atidžiai, rūpestingai ir kruopščiai, kad tik nepakenktų gyvūnui išardė reikalingas detales ir išėmė ventiliatorių. Tada, gyvūnų gelbėtojai galėjo perimti iškankintą, iš skausmo paklaikusią katę. Tik autocentro "TOVAAUTO" darbuotojo dėka ir pastangomis gyvūnas buvo išvaduotas. Todėl išgelbėtą katytę gyvūnų globėjai pavadino Tova.

Plačiau »
2012-11-24

Juoda juoda katytė, kenčianti kenčianti širdutė. Oneidos istorija (Rado namus)

Šios katytės istorija panaši į tūkstančius kitų, tokių pačių istorijų, kai iškeliavus vieninteliam artimam glaudžiu emociniu ryšiu su gyvūnu susijusiam žmogui iš šio pasaulio, Oneida pasiliko viena ir niekam nereikalinga šiame pasaulyje.

Pradėsiu nuo pradžių. Juoda, suaugusi apie 5,5 m. katytė buvo atnešta į sanitarinę tarnybą vieną rudens dieną. Mažylę atidavė net vardo nepasakę. Pavadinome ją Oneida. Priežastis kodėl mažylė ten atsidūrė - mirė ją laikęs žmogus, o giminaičiai rūpintis katyte nenori. Gal neturi laiko, gal noro, gal nemėgsta, gal nemyli, gal......tačiau jie nemato, na ir žinoma jiems nerūpi, jie negalvoja apie tai, ką kasdien matome mes. Tai kas vyksta kiekvieną dieną primena košmarą, kurio dydžio ir baisumo galbūt nesuvokiame ir mes. Kas dedasi mažoje juodoje širdelėje kiekvieną dieną, kokius baisumus ji patiria, ką ji išgyvena? Jau saitarinėje tarnyboje mums sakė, kad ši katytė YPATINGAI stresuoja. Uždaryta į narvą ji atsitūpė, tiksliau sustingo vienoje pozoje - snukučiu į narvo kampą ir tarsi apmirė. Darbuotojai suprato, kad tokiame strese ši mažylė tiesiog ilgai neišgyvens, todėl labai prašė kad surastumėme jai namus kuo greičiau. Aplankius katytę sanitarinėje tarnyboje abejonių nekilo - mažylė gyvena baisiame strese, jos širdutė sukaustyta nuolatinės baimės ir įtampos, ji tarsi suakmenėjusi. Parsinešus katytę į vagonėlį ir patiesus apklotuką, ji nieko nelaukusi į jį įsirausė visu kūneliu ir .....taip pasislėpė. Kiekvieną dieną savanoriai bandė katytę kalbinti, glostyti, rodyti, kad čia jai niekas negresia. Veltui........mažylė niekaip negali atsikratyti narvo baimės, kitų gyvūnų, jai neįprastos aplinkos.

Kažkas lengva ranka šią katytę išplėšė iš jos įprastos, mielos, artimos aplinkos, net negalvodami ką padarė mažam bejėgiui gyvūnui.

Mes taip pat esam panikoje, mažylė ištisas dienas guli susisupusi į paklotuką, jos narvelį sunku valyti, nes ji neprisileidžia, be galo stresuodama įsivaizduoja turbūt kad ją vėl nori nuskriausti. Toks gyvenimas iš tikrųjų ne gyvenimas, o didžiulis stresas be galo sunkus visiems. Ar galima leisti, kad mažylė ištisas dienas praleistų stresuodama, didžiausioje neviltyje, iš baimės paklaikusiomis akytėmis. Vagonėlyje būdama narve ji kankinasi, ji neina į kontaktą su žmogumi dėl iš baimės sustingusios širdies, iš baimės, ji pati puola, nelaukdama kol ją nuskriaus.

Taip negali tęstis. Gyvūnas kankinasi. Mes laukėme ir tikėjomės, kad mažylė apsipras, jos baimės nurims, tačiau....per daug stipriai ją nuskriaudė, par daug stipriai ji emociškai pažeista. Vienintelis būdas padėti Oneidai - priimti ją į namus, ištraukti iš narvo, leisti laisvai vaikščioti. Tai tikrai tas atvejis kai namų globos reikia GYVYBIŠKAI. Ar galima leisti kankintis toliau, ištisas dienas praleisti susisupus į paklotuką, neišlendant iš tamsos, baimėje, strese ir neviltyje?..

Maldaujame mažylės vardu, padėkite jai, suteikite jai šansą, priglauskite savo namuose. Juodos katės yra ypatingos, jos suteikia daug energijos. Ši mažylė tikrai tokia yra, tik ji negali, tiesiog negali būti uždaryta narve. Ji tiesiog neišgyvens šios įtampos, ilgesio ir liūdesio.

Norintys priglausti katytę visam laikui ar laikinai, susisiekite su  LGGD Vilniaus skyriaus savanoriais tel. Nr. 865244093, 865354521, 865225229

Plačiau »
2012-10-17

Labai Prašome globos Ozai (1 mėnesiui) ir finansinės paramos gydymui (Parama ir globa rasta)

Sulaukėme skambučio, kad sanitarinėje tarnyboje yra katytė su sužalota koja ir jai skubiai reikia pagalbos.

Buvo neaišku ar kojytė užgauta, ar lūžis.

Vežėme į Jeruzalės vet. kliniką, kurioje darė rentgeną, kad būtų aišku kokio gydymo ar operacijos reikės. Katytę palikome vet. gydyklos stacionare, nes vagoniuke vietų nėra.

Katė labai graži, stambi rainė, nagučiai nukarpyti, Tikrai naminė. Pavadinome katyte Oza.

 

Plačiau »
2012-07-05

Gėlytė iš darželio sanitarinėje tarnyboje

Sanitarinėje tarnyboje jau savaitę Gėlytė gyvena narve. Mažylę per apsirikimą jau pora kartų sanitarinės tarnybos darbuotojas buvo išnešęs į priiėmimą, kad ją perimtumėm - pirmą kartą, kai norėjom paimti juodai baltą kartu su mamyte esantį katinuką, o antrą kartą, kai ėmėme baltuką Prizą pas globėją Agnę laikinai globai į namus. Ir abu kartus vargšė Gėlytė vėl keliavo atgal - į narvą. Plyšta širdis, kad mažė vis dar narve. Gėlytė labai labai meili mažulytė. Taip meilinasi, taip nori būti gera, kad besitrindama nosyte į ranką net krinta ant nugarytės iš to malonumo.
Katulytę labai reikia perimti į namų globą. Mažė be galo miela, o sanitarinėje tarnyboje artėja ilgasis savaitgalis...
Mažutė buvo atvežta su pūliuojančiom akytėm. Gavo antibiotikų ir dabar jau sveikutė.
Galbūt kas nors turite galimybę padėti šitai meilunytei. Jei galite padėti, skambinkite 865354521, 865225229, 865244093

Plačiau »
«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  »